Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciál 2.- Arienské císařství

2. 3. 2008

Nová rasa

Bylo to tak dávno co se toto odehrálo.Atrej,nejmladší z rodu Emyn Armenů byl se svými věrnými vyslán do vnějšího neariánského vesmíru.Sebral sobě nejbližší a se svojí lodí,která byla pojmenována Césarion se chystal na cestu.Před tím než odletěli dal Harsesis svému synu prsten ve tvaru hada v němž byla schována obrovská moc rodu Amonet a tímto činem připojil k sobě osud mladého Amoneta Ghalla.ViCath.Ghall se tedy rozhodl že i on odletí s Atrejem a kromě Césarionu absovovala tuto cestu i Battle Arcadia.
PX3-0T35Y byla první planetou na východě vám známého vesmíru,která měla tu čest stát se zastávkou Ariánů.Scaner prozradil lodím že je zde jenom jedno město pro Ariány neznámého typu.Zastavili jsme proto raději dál na malé mýtině uprostřed lesa severského typu.
Já i Ghall jsme sebrali jenom hrstku ze svých stráží.Jak bylo rychle zjištěno město patřilo uctívačům rasy,která si dává říkat Ori.Často vycházeli přisluhovači Ori do okolních vesnic.Jednou jsme se vidali jednoho z těchto prétorů sledovat.
Přišel do malé vesničky lidí a začal hlásat slovo Ori a použil pár triků.Právě v tom okamžitu jsme vrazili do cesty.Ilion faité.Kouzlo přilákalo obrovskou pozornost prétora.Brání se.Marně.Atrej mu snadným trikem ukázal že má větší moc.Prétor kleknul před obrazem moci,který považoval za své pány Ori.
Rychle odeslal zprávu Docimu,který ji však rychle vrátil zpět že Ori to nejsou.Prétor chtěl Atreje s ostatními zajmout,ale Ghal si včas povšiml plánu a vrátil se k lodím.Připravil Battle Arcadii na Orbitální nálet.Věděl dobře že Atrejovi nemůžou ariánské zbraně ublížit a proto neváhal s útokem.
Zhnnn.zhnnnn.Sviští vzduchem jedna střela za druhou.Palác prétora byl zničen rychle ostatní začínali prchat široko daleko.Tou dobou už byl nad městem i Césarion,který hledal svého pána a ostatní.Nehledali dlouho.....
Atrej si je našel sám.Prétor neměl tu sílu ho zpoutat a tak je za záminkou pozvání na dobrou večeri dostal do paláce a tam se Atrej vše dozvěděl včas.Sebe i své druhy zachránil právě v okamžiku kdy začal útok.
Césarion se rychle snesl a vyzvedl Atreje s věrnými.Po dokončení útoku se obě lodě snesli znovu tentokráte blízko k troskám.
Zajistětě okolí!Ghalův rozkaz zněl jasně,tak on se svými pobočníky zaručili bezpečnost oblasti.Atrej toužil prozkoumat trosky paláce a jak se ukázalo mělo to svůj přínos,ale i svá negativa.V knihovně našel jeden z Atrejových pobočníků dopis o tom že Ori se chystají obsadit centrum galaxie,které bylo prozatím prázdné.
Mezítím se Prétor dosal k Shapa arí a s její pomocí k Docimu.Skenery vedlejších ariánských lodí hlásili cizí přítomnost.Atrej i Ghall se vrátili do svých lodí a vyletěli k orbitě.Jen tak tak se stihli připravit a zapnout štíty.Zbraně Ori pálili naplno.Atrej vyčkával.
Nastal čas.Ori,kteří viděli že jejich zbraně jsou na nic zastavili palbu.Teď!Křikl Atrej.Útok!Césarion vypálil.Fregata Ori se rozlétla na milión kusů.Battle Arcadia střílí.Bum!Další loď Ori je pryč.Ostatní se stahují co nejrychleji to jde.Nebudeme je pronásledovat rozhodl Atrej.Tato planeta bude kolonizována.
Většina lodí se snesla na povrch.Atrej svou mocí obnovil město v němž připravil celoplanetární štíty a ty spustil.
Zpráva o nové planetě velmi potěšila Ariánskou centrálu.Okamžitě vyslali Atrejovi pomoc neboť nyní se již vědělo že tato pouť ponese veliké zisky.